Forumi Kuq E Zi
Ambasadori Amerikan thyen heshtjen per armet kimike Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ambasadori Amerikan thyen heshtjen per armet kimike Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ambasadori Amerikan thyen heshtjen per armet kimike Arvizu10

Shtohen zerat per mundesine e shkaterrimit te armeve kimike te Sirise ne vendin tone. Nga qyteti i Shkodres, kreu i prezences amerikane ne vendin tone, Aleksander Arvizu, thyen heshtjen dhe flet per mundesine e sjelljes se armeve kimike nga Siria, duke lene te nekuptohet se kerkon angazhim te Shqiperise ne kete drejtim.
“Se pari me lejoni te them qe SHBA eshte vleresuese dhe mirenjohese per poziten e forte qe ka mare qeveria shqiptare per rezoluen e Keshillit te sigurimit te OKB me numer 2218 dhe per programin e eleminimit te armeve kimike te Sirise. U perket kombeve pergjegjesese ku ben pjese edhe SHBA dhe Shqiperia ne menyre qe te gjejme nje menyre efektive dhe brenda kohes per te bashkepunuar per te eliminuar kercenimin qe krijohet prej programit te armeve kimike te Sirise. SHBA dhe Shqiperia jane anetare te NATO-s dhe vetem 26 kombet e tjera kane te njejtin status dhe vertet shpresojme qe rruga e Shqiperise drejt BE-se do te vazhdoje dhe duke punuar se bashku me Shqiperine dhe partneret e tjere qe te gjejme menyre kontributi qofte kjo per te gjetur pajisje, specialist, ekspertize, asistence financiare, te gjitha keto per kercenimin qe shkaktojne keto arme kimike” tha ai.
Keto deklarata ambasadori i SHBA i beri pas nje takimi falenderimi me kryetarin e bashkise se Shkodres ne kuader te perfundimit te misionit te tij ne Shqiperi.
Gjate ketij takimi, kryetari i Bashkise se Shkodres ka falenderuar Ambasadorin e SHBA per mbeshtetjen qe ky i fundit i ka dhene Shkodres.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons