Forumi Kuq E Zi
Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Organizata të të drejtave të njeriut dhe të mbrojtjes së fëmijëve nga pedofilia prej vitesh në raportet e tyre kanë dhënë alarmin për rrezikun që u kanoset fëmijëve nga lundrimi i pakontrolluar në internet.

Një eksperiment i “Terre des Hommes”, një organizatë holandeze për të drejtat e njeriut tregoi sa dhe si të rriturit u afrohen vogëlushëve në internet.Organizata krijoi një profil të rremë me emrin Sweetie dhe regjistroi qindra-mijëra biseda me të rriturit. Nga grumbullimi i informacionit, në 20 mijë raste të rriturit ngacmuan seksualisht “fëmijën virtual”.

1 mijë prej këtyre personave janë identifikuar tashmë dhe regjistrimet video dhe audio të bisedave ku “fëmijës virtual” i kërkoheshin veprime seksuale online i janë dorëzuar Interpolit për t’i arrestuar ata.

“Eksperimenti tregoi se si pedofilët dhe shfrytëzuesit e fëmijëve mund të veprojnë të pashqetësuar në internet, por edhe se sa i thjeshtë mund të jetë procesi i identifikimit dhe arrestimit të tyre”, deklaroi Rafaele Salinari, presidnt i “Terre des Hommes”.


Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7760110

Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7759610
Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7759710

Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7759810

Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7759910

Fëmija virtual që “peshkoi” pedofilët  7760010


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons