Forumi Kuq E Zi
Shumë shpejt do t’i themi lamtumirë “Çizmes Italiane”  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shumë shpejt do t’i themi lamtumirë “Çizmes Italiane”  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shumë shpejt do t’i themi lamtumirë “Çizmes Italiane”  Italy-10

Profili gjeografik tepër karakteristik i Italisë, ai që kemi fiksuar lehtësisht kur kemi parë hartën e botës për herë të parë, i ka vitet e numëruara. Zhvendosja e deteve e bashkuar me lëvizjet gjeologjike do të modifikojë formën e shtetit të Italisë.Shpjegimi sipas gjeologut, Kurt Lambeck, është i thjeshtë: Brigjet detare të Italisë, si edhe vendet e tjera që lagen nga ujërat, janë te destinuara të ndryshojnë. Sipas tij, askush nuk mund të bëjë parashikime për motin për vitet në vijim por bazuar në ndryshimet klimaterike që pritet të ndodhin, disa zona në veri të Italisë janë të destinuara të zhyten nën ujë ndërsa disa të jugut do të zhvendosen më tej.Bëhet fjalë për disa zhvendosje shumë të vogla të cilat nuk do të shihen shpejt por pas shumë vjetësh, do të na mjaftojë të shohim hartën për të kuptuar ndryshimin e formës së çizmes së famshme, taka e së cilës do të jetë rrumbullakosur. Sipas Lambeck, janë shfaqur në fakt shenjat e para, mjafton të kërkojmë në hartë urën e lartë që dikur lidhte Sicilinë dhe Kalabrinë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons