Forumi Kuq E Zi
Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  Empty Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut prej Sun 20 Oct 2013, 12:44

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@torRreth orës 13:10 minuta shpërthimi i kontrolluar i forcave xheniere të ushtrisë shqiptare, prishi strukturën mbështetëse të godinës 5-katëshe të ngritur përballë Fakultetit Ekonomik në Tiranë.

Godina rezultoi e ndërtuar pa leje dhe procedurat për prishjen e saj me anë të shpërthimit, një teknikë e papërdorur ndonjëherë në vendin tonë, nisën në orët e pasdites së shtunë.

Shpërthimi dëmtoi rëndë strukturën mbështetëse të godinës, megjithatë ajo vazhdon të qëndrojë në këmbë. Ekspertët xhenierë të ushtrisë shqiptare thanë se gjithcka shkoi sipas planit, pavarësisht se godina vazhdon të qëndrojë në këmbë. Sipas tyre, nuk mund të vendosej një sasi më e madhe lënde shpërthyese për shkak se shumë pranë ndërtesës ndodheshin banesa të tjera.

Puna tjetër për rrafshimin e godinës do të vazhdohet nga ekskavatorët, buldozerë dhe mjetë të tjera të rënda të posaçme për këto raste.

Perimetri përreth ndërtesës u sigurua nga policia që prej orës 07:00, ndërsa trafiku e kalimtarët u bllokuan gjatë procesit të shembjes në zonë.

Gjatë paradites së dielë, pronarët e godinës dhe të afërm të tyre u përleshën me policinë. Ata kanë protestuar publikisht në media për shkatërrimin, duke pretenduar se godina është me leje për tre katet e saj të para që prej vitit 1991, ndërsa ata bien dakord për shkatërrimin e dy kateve të ngritura ilegalisht gjatë periudhës së fushatës zgjedhore.


Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  Shperthimi

Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  Shembet-godina

Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  74555

Tritol godinës pa leje pranë Ekonomikut  74556


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons