Forumi Kuq E Zi
Shoqata e shërbimit urban kërkon rritjen e çmimit të biletës Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shoqata e shërbimit urban kërkon rritjen e çmimit të biletës Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shoqata e shërbimit urban kërkon rritjen e çmimit të biletës Urbane10


Shoqata e shërbimit urban kërkon rritjen e çmimit të biletës..Shoqata e Shërbimit Urban të Shqipërisë, kërkon rritjen e çmimit të biletave të autobusit nga 30 ne 70 leke duke filluar nga data 1 janar e vitit te ardhshëm. Shkak është rritja e çmimit të karburantit dhe investimet e bëra nga kompanitë në përmirësimin e shërbimit urban ne kryeqytet çka ka bërë të papërballueshme shlyerjen e kredive që ato kane me bankat. Presidenti i shoqatës, Ferdinant Ibrahimi, thotë se rritja e fundit është bërë në gusht të vitit 2008 por deri atëherë problemet janë shtuar dhe gjendja është vështirësuar. Ai propozon për qeverinë e re dy zgjidhje: “Ose rrisim çmimin ne 70 leke ose te hiqet akciza e karburantit dhe TVSH për abonentë”. Ata që do te preken direkt nga kjo kërkese janë qytetarët të cilët e konsiderojnë të papërballueshëm çmimin prej 70 lekësh. Krahasuar me vendet e rajonit, Shqipëria ka deri tani çmimin me të ulet te biletave që lidhet ne fakt dhe me nivelin e jetesës. Kështu një bilete në Maqedoni kushton 0.6 euro, ne Kosove 0.5 euro, ne Kroaci 1 euro, ndërsa ne Greqi 1.2 euro. Te paktën ne Tirane, bashkia pohon se ka te depozituar vetëm një kërkese të një viti me pare nga kjo shoqatë, e cila përmban një propozim për një rritje prej 50 lekësh. Pavarësisht kësaj, ne rast te një kërkese drejtuar Ministrisë se Transporteve, Bashkia thotë se do te mbroje interesat e qytetareve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons