Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Virusi sulmon rrjetet sociale prej Tue 15 Oct 2013, 18:03

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Në botën e mashtrimit kibernetik, një adhurues i rremë në Instagram mund të vlejë pesë herë më shumë se numri i një karte krediti.
Ngaqë mediat sociale kanë ndikim të madh në formësimin e reputacionit, hakerët kanë përdorur aftësitë e tyre kompjuterike për të krijuar dhe për të shitur mbështetje të rreme – të tilla si “pëlqimet” dhe “ndjekësit” – që pretendohen të vijnë nga përdoruesit e Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn dhe faqet e internetit të tjera të njohura.
Në raportet e fundit, një virus kompjuterik që përdoret gjerësisht për të vjedhur të dhënat e kartave të kreditit, i njohur si Zeus, është modifikuar për të krijuar “pëlqime” të rreme në Instagram, që mund të përdoren për të reklamuar një kompani apo individ, sipas ekspertëve kibernetikë në RSA, divizioni i sigurisë i kompanisë EMC Corp.
Këto “pëlqime” të rreme janë shitur në tufa prej 1,000 në forumet e hakerëve të internetit, ku kriminelët kibernetikë gjithashtu shesin numrat e kartave të kreditit dhe informacione të tjera të vjedhura nga kompjuterët. Sipas RSA, 1,000 “ndjekës” në Instagram mund të blihen për 15$ dhe 30$ për 1,000 “pëlqime”, ndërsa numrat e 1,000 kartave të kreditit kushtojnë më pak 6$.
Kjo mund të duket e çuditshme që llogaritë e rreme në mediat sociale vlejnë më shumë se numrat e kartave të kreditit, por ekspertët e marketingut online thonë se disa njerëz janë të gatshëm të shpenzojnë shumë për t’u bërë të famshëm në internet, duke kërkuar lëvizje për hir të vet ose për një qëllim biznesi , të tilla si duke bërë një produkt të ri të duket popullor.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons