Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 8 arsye që na lenë single prej Tue 01 Oct 2013, 17:53

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


8 arsye që na lenë single


Nuk janë te rralla rastet kur një lidhje ne dukje funksionale nuk zgjat shume. Çështja kthehet ne problem kur kjo përsëritet. Ndoshta ka disa arsye qe bëjnë te ndodhe kështu.

Mungesa e vetëvlerësimit. Zakonisht partneri mundohet qe te zgjidhet duke qene sadopak i ngjashëm me ne. Por nëse dikujt i mungon vetëvlerësimi, është shume e mundur qe kjo zgjedhje te vështirësohet

Tendenca për te qene sa me te sigurt nga lidhja. Mungesa e sigurisë ne një lidhje, apo dëshira për ta pasur sa me te madhe atë, ndodh qe te na lere single

Kur ndjeheni perfekt. Kjo ka lidhje me fëmijërinë, kohe gjate se cilës merrnit shume përkëdheli dhe lëvdata nga prindërit. Me kalimin e kohës, ne mendjen tuaj krijohet ideja e te qenurit perfekt, dhe mungesa e këtij perceptimi edhe nga partneri, është një çështje tjetër qe ju le single

Presioni i madh nga familja. Ndërsa familja e kërkon me doemos një partner për ty, kjo mund te përbëje një presion qe shpesh here mund t’u çojë ne zgjedhje te gabuara

Vini nga përvoja te pakëndshme. Kjo përvojë negative ju rrit merakun për pamundësinë e te gjeturit te një partneri te përshtatshëm

Frika për te mos përsëritur gabime te se kaluarës. Është e natyrshme se nëse keni kryer gabimi ne te kaluarën, frika për te mos i përsëritur përsëri ato ju bën te ndjeheni ende jo gati për te ndërmarrë hapin e radhës

Dhimbje te se kaluarës. Trauma qe mund te keni kaluar me pare, edhe pse te palidhura domosdoshmërisht me një lidhje, ju bën qe te ndjeheni me dyshues

Shpërdorime te rasteve ne te kaluarën. E gjitha kjo mund te jete e mjaftueshme për te krijuar ke ju ndjesinë e te qenit te pashprese..


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons