Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qytetet me te vizituara ne bote prej Mon 30 Sep 2013, 16:47

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Qytetet me te vizituara ne bote :

10.Gjendet ne derdhje te lumit Yangtze, Shangai ka 6.7 milion vizitore cdo vit.

9.Hong Kong eshte nje qender e madhe financiare boterore, gje qe e ndihmon ate te terheqe 7 milion vizitore cdo vit.

8.Stambolli, sheh 7.5 milion turiste ne vit. Ai keshtu renditet ne vendin e tete ne bote, por ne te tretin ne Europe

7.Dubai eshte nje nga shtate emiratet e Emirateve te Bashkuara Arabe dhe sigurisht nje nga vendet me arkitekturen me magjepsese ne bote. Me 7.6 milion vizitore ne vit, ai renditet ne vendin e shtate.

6.New York ka 8.7 milion vizitore ne vit.

5.Kuala Lumpur, ndodhet ne Malejzi, ka 8.9 milion vizitore ne vit. Ky qytet eshte shtepia e kullave Petronas, te cilat ishin ndertesat me te larta ne bote gjate viteve 1998-2004.

4.Singapore ka 9.7 milion vizitore cdo vit.

3.Bangkok eshte kryeqyteti i Tajlandes dhe eshte qyteti me i vizituar ne Azi me 10.2 milion turiste ne vit

2.Londra, ka 14 milion vizitore cdo vit.

1.Parisi ka 14.8 milion vizitore ne vit dhe mban vendin e pare.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Qytetet me te vizituara ne bote prej Tue 01 Oct 2013, 17:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
6.New York ka 8.7 milion vizitore ne vit.
preferenca imeeee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons