Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zbulimet e mëdha shkencore që ndryshuan botën

Universi zgjerohet me shpejtësi të madhe (1998) Galaktikat largohet gjithnjë nga njëra-tjetra.

Genomi njerëzor (2000) deklarojnë se kanë hartuar një genom njerëzor

Marrëveshja për klimën (2001-2007) Obligimin e çdo vendi në lidhje me ngrohjen globale

“Hubble” (1990) teleskopi i parë hapësinor

Gjurma e Big Bengut (1992) gjetja e gjurmëve të lëna nga radioaktiviteti kozmik prej të cilit janë lindur galaktikat

ADN “e ligjshme” (1985)- Fakti se përmes AND mund të identifikohen personat

Delja e parë e klonuar, Dolly (1996) , nga instituti “Roslin” në Skoci

Interneti, “WORLD WIDE WEB” (1989)Fizikani Tim Berners-Lee, në “CERN” të Gjenevës

Vrima e ozonit (1987) një pengesë mbrojtëse e rëndësishme ndaj rrezeve ultravjollcë nga Universi

Planetët jashtë Sistemit Diellor (1995) Astronomët zviceranë, zbulojne planetë jasht Sistemit Diellor

Top Quark (1995) zbulojnë “top quark”, një pjesëz nën-atomike saj siguron baza për teoritë e strukturës së materies.

Zbulohet dinozauri primat (1992) Një konfirmim për teorinë që thotë se zogjtë janë pasardhës të dinozaurëve.

Izolohen për here të pare 1eliza të qëndrueshme embrionale njerzore(1997)

Ujë në Mars (2000-2004)-Sonda


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ujë në Mars (2000-2004)-Sonda [po tket uj i bie qe toksoret te ikin tbehen marsjan e quditshme kjo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons