Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

CHIPA VDEKJEPRURESE PER TE KONTROLLUAR NJERZIT E SE ARDHMES
Vjen ajo qe pritej prej shume kohesh…SHBA ka si synim që deri më 2017-ën çdo individ i saj të jetë pajisur me RFID chip

Gjenerata e re RFID / GPS teknologjike i lejon instaluesit të aktivizojë një dozë vdekjeprurëse cianidi në çdo moment që ai e konsideron të nevojshme. Qeveria e SHBA-ve, ka si synim që deri më 2017-ën të ketë pajisur qytetarët e saj me RFID chip.

Sipas specialistëve, chip-i RFID, ka aftësi aktivizuese në distancë me anë të telekomandës, në çdo moment e çdo kohë.

Kjo teknologji, pas stadit eksperimental tashmë është e disponueshme për autoritetet përkatëse, si dhe është e pajisur me një sërë metodash dhe detajesh, që nga pulset magnetike deri tek mini-doza me cianid.
Niveli tjetër, në teknologjinë RFID i lejon qeverisë (dhe atyre të cilët e kanë ideuar, mbështetur dhe i favorizon ky projekt) të… ‘shfarosin’ apo të ‘vrasin’ cilindo duan kurdoherë.

Ky është një realitet i ri, për të cilin askush nuk mund të jetë i sigurt se qeveritë përkatëse të vendeve të tyre nuk do ta aplikojnë këtë metodë duke pajisur popullatën me chip-a të tillë.

Senati Amerikan, dëshiron dhe po programon të votojë një projektligj, i cili do të detyrojë të gjithë qytetarët amerikanë të pajisen me RFID chip.

Dhe kjo nuk do vonojë, pasi sipas tyre duhet që deri më 2017-ën të gjithë qytetarët amerikanë të jenë pajisur me të.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hmm interesante


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons