Forumi Kuq E Zi
STUDIMI: SA MË SHUMË E PËRDOR FACEBOOK, AQ MË I TRISHTUAR JE ! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
STUDIMI: SA MË SHUMË E PËRDOR FACEBOOK, AQ MË I TRISHTUAR JE ! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Motivet për të qenë i trishtuar në ditët e sotme duhet thënë se janë të pafundme, por në mesin e tyre vihet re prezenca e Facebook.

Është një studim i Universitetit të Utah, i cili thekson se është pikërisht rrjeti social që jep një kontribut të mirë në depresionin e përdoruesve.

Sipas studimit, Facebook na trishton dhe me sa duket i gjithë faji bie mbi fotot e miqve dhe të njohurve që kemi.

Shumë shpesh qëllon që fotot e publikuara në profilet e miqve tanë i paraqesin ata duke qeshur dhe në momentin që diçka e tillë nuk mund të jetë aq reale sa ç’mund të paraqitet atëherë ajo ndikon drejtpërdrejtë tek personi që po e vëzhgon.

Të tjerët që shohin fotografinë mund të mendojnë se ai person është më i lumtur duke e krahasuar me veten dhe nga ky moment është tepër e lehtë për të kaluar në trishtim.

Sociologët Hui-Tzu Grace Chou dhe Nicholas Edge, që kanë qenë supervizorë të këtij hulumtimi, kanë rrëfyer se kanë intervistuar 500 studentë, duke i pyetur ata nëse ishin dakord me fraza të tipit: “Shumë nga miqtë e minj kanë një jetë më të mirë nga e imja” dhe “jeta është e padrejtë”.

Pasi një vlerësimi që i është bërë përgjigjeve të dhëna nga studentët, studiuesit kanë arritur në përfundimin se sa më shumë kohë të kalosh në Facebook, aq më shumë mendon se të tjerët kanë një jetë më të mirë se ti vetë.


STUDIMI: SA MË SHUMË E PËRDOR FACEBOOK, AQ MË I TRISHTUAR JE ! Facebo10

STUDIMI: SA MË SHUMË E PËRDOR FACEBOOK, AQ MË I TRISHTUAR JE ! Sad-facebook


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ndaj skam hy as nforum se rrij 25 or nfb edhe pse 24 or ka dita:D cti besh fiksmittt


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons