Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Prej 45 vitesh kjo shtëpi e vogël ka arritur ti mbijetojë çdo fenomeni natyror. E vendosur mbi shkëmb në mes të lumit Drina në Serbi, shtëpia u ka mbijetuar stuhive, rrjedhave të forta dhe erërave të furishme.Struktura në fjalë ndodhet në qytetin Bajina Basta, në Serbi dhe është bërë objekt tejet tërheqës për turistët në zonë.

Ideja për ndërtimin e saj erdhi në vitin 1968 kur një grup të rinjsh notonin në lumë dhe kishin nevojë për një vend për të pushuar. Ata gjetën shkëmbin dhe ndalonin mbi të dhe gradualisht këtë vend pushimi e bënë më të rehatshëm. Njëri nga notarët e mori seriozisht këtë ide ndaj krijoi një projekt për të ndërtuar shtëpinë-dhomë. Materialet për ndërtimin e saj janë transportuar me anije të vogla. Shpesh kjo shtëpi quhet si ishulli i lumit Drina, ndërsa shkëmbi quhet si oazë unike e natyrës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
i tornado tbie edhe shkon shpia per kott


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons