Forumi Kuq E Zi
Ata që dashurojnë heshturazi... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ata që dashurojnë heshturazi... Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Ata që dashurojnë heshturazi... prej Sun 07 Jul 2013, 05:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria është qetësia më fine ,të jep të dridhura , është më e padurueshmja .
Ata që dashurojnë kërkojnë, janë ata të cilët humbasin ,janë ata që ndryshojnë , janë ata që harrojnë.
Zemra u thotë atyre që nuk do të gjejnë kurrë , kurrë , por ata kërkojnë ...
Ata që dashurojnë ikin si të çmendur , sepse janë vetëm , vetëm , vetëm , dorëzohen , e japin veten çdo çast , qajnë sepse nuk janë në gjendje të shpëtojnë dashurinë .Dashuria i shqetëson ...
Ata që dashurojnë jetojnë ditët , nuk mund të bëjnë më shumë , nuk dinë ..
Gjithmonë janë në ikje ,gjithmonë diku ...presin , nuk presin asgjë ,por presin .
E dinë se nuk do ta gjejnë asnjëherë .
Dashuria është zgjerim i vazhdueshëm ,gjithmonë hapi i ardhshëm .
Ata që dashurojnë janë të pangopur dhe gjithmonë thonë " gjysma e të keqes ".
Ata që dashurojnë duan të jenë personazhi kryesor i historive .
Kanë gjarpërinj në vend të krahëve .Venat në qafat e tyre bymehen si te gjarpërinjtë , gati për tu sulur ...
Ata që dashurojnë nuk mund të flenë , nësi i zë gjumi bëhen ushqim për krimbat . Hapin sytë në errësirë dhe tremben me veten e tyre .
Gjejnë akrepa poshtë çarçafëve të tyre , dhe shtrati i tyre është i lagësht..
Ata që dashurojnë janë të çmendur , thjesht të çmendur , nuk besojnë as zot e as djall .
Ata që dashurojnë dalin nga shpellat e tyre duke u dridhur , të uritur , duke gjuajtur fantazma .
Qeshin me ata që dinë gjithçka , me ata që dashurojnë gjithmonë me të vërtetë , me ata që besojnë në dashurinë , si një kandil me vaj të pashtershëm ..
Ata që dashurojnë luajnë duke kapur ujin , krijojnë figura me tym ,për të mos ikur Luajnë gjatë lojën e trishtueshme të dashurisë .Askush nuk mund të dorëzohet .Thonë, se askush nuk mund të tërhiqet .
Ata që dashurojnë ndihen të turpëruar nga çdo formë .
Bosh ,por bosh nga një brinjë në tjetrën .
Ata që dashurojnë këndojnë me buzë një këngë të pa mësuar më parë, dhe largohen duke qarë, duke qarë për jetën e bukur ...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

2Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Sun 07 Jul 2013, 05:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
te dua fshehurazi
dua te te takoj sonte ne naten me shi
dashurin per ty e mbaj te fshehur
e di se do kujtosh se un sjam gje tjeter vesce e dehur
por jaqe dashurin time asnje tjeter sta dhuron
e mbyll gojen e zemren trrin te qeta sepse ndoshta zemra edhe gabon
zemra gjor per ty vuan
e nje majmun si ti jet e quan


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Sun 07 Jul 2013, 05:35

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Vura re qe syte e tij ishin te skuqur nga e qara , nuk me fliste por me vrau me nje shikim , njesoj sikur donte te me thoshte :
Ti me ke bere te perfundoj ne kete grade...Ti me bere te hesht e te qaj!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Mon 08 Jul 2013, 13:17

luani

luani
Administrator
Administrator
Nje nate me hene,
u ula ngadale ne prehrin tende,
koken mbeshtetur ne gjoksin e bere,
duart rreshqasin lehte mbi supe,
me ate shikim e embel lexoja ne ata sy,
afrohu,shterngom fort shpirt se te dua vec ty,
e keshtu me duket si ne perralle,
te terheq ngadal me shum emocion e malle,
mandej ne misterin e dashurise tersisht jam tretur,
puthje, perqafime ,ledhatime dy qenje ne nje jane shkri,
sa kan zgjatur nuk di,
veq ylli i mengjesit me kujton se eshte drit.

Dashurine qe patem bashke ,
askush nuk na diti,
veq zoti e shpirti,
hena qe na ndriti,
Hene moj hene,
Besnike je dhe ke me qene,
Mos na padit moj hene ,
se te fal nje gjerdane,
gjerdanin me grosha ,
rrezet tua praruar,
gjithmon qofshin bekuar...

5Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Sat 13 Jul 2013, 10:40

Klio

Klio
Moderator
Moderator
JANE FJALE QE ME GUXIM NUK KAM TE TI THEM...JANE NDJENJA QE ME PO SHUHEN....POR JANE DHE CASTE QE ME MUNGON...DHE ATY...DHE ATY ME VIJNE TE GJITHA NE MEND....
JANE MOMENTE TE VESHTIRA QE SHUME HERE TE KAM PASUR TY TRUPROJE KAQ VJET...POR TANI VETEM NJE TELEFONATE NUK HARIN TE MBUSHE BOSHLLEKUN QE ME KA LENE PRANISHMERIJA JOTE NE JETEN TIME....
TE GJITHA KANE MBARUAR ..TE GJITHA ME ..DHE PER TE QENE ME BASHKE NUK MUNDEM DOT ....
SHKATEROVA GJITHCKA QE TE PERKISTE DHE BASHKE ME TO DHE MUA...POR NDERKOHE HARROVA TE SHKATEROJA DHE KUJTIMET TONA....NDJENJAT QE NA LIDHEN PER KAQ VJET...
NUK DUA ME ASGJE NGA TY...VETEM SHKRUAJ PER ATO QE ME MUNGOJNE KUR NUK KAM ME FORCE TE LUFTOJ....KUR NUK KAM ME FORCE TE THEM VAZHDOJ....SEPSE THJESHT NUK PO VAZHDOJ....JAM NE NJE PIKE AKOMA....ATY KU ISHA KUR TE THASHE IKE....
AKOMA GJEJ FORCEN TE TE SBOJ DHE TE TE LARGOJ NGA VETJA...POR AKOMA NUK KAM GJETUR FORCEN TE LARGOHEM UNE NGA TY...TE TE SHUAJ GJITHMONE NGA ZEMRA...
BESOJA DERI TANI QE PO...JA KISHA ARITUR QELLIMIT DHE ME KISHA SJELLE EKUJLIBRIN NE VETEN TIME DHE NE MARDHENJEN TONE...POR JE GJITHMONE ATY ...DHE UNE VESHTIRESOHEMSHUME HERE TE SHIKOJ PERPARA......
THJESHT ATO QE NUK MUNDEM DOT TE TE THEM I SHKRUAJ KETU...AKOMA SE SKEFTOMAI KOYLOYKI MOY.....POR TE GJITHA KANE MARE FUND!!!!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

6Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Thu 18 Jul 2013, 13:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ĸαм мëѕυαr ѕe loтeт тe ɴdιнмojɴë тë rrιтeѕн !
ĸαм мëѕυαr ѕe ĸυjтιмeт ɴυĸ ғѕнιнeɴ ĸυrrë !
që ғjαlëт e нedнυrα ɴë erë тë lëɴdojɴe!!
ĸαм мëѕυαr që ѕα мë ѕнυмë jep αq мë pαĸ мerr !
që ɢjërαт e мëdнα dυĸeɴ ɴɢα ɢjërαт e voɢlα !
ĸαм мeѕυαr qe ɴυĸ ĸα ғαlje per αтe qe ѕ'e мerιтoɴ!
ĸαм мëѕυαr që вoтα rroтυlloнeт ..por αтëнerë ĸυr ѕтe вëнeт мë voɴë !
që ɴë jeтë ɴυĸ мвαrojмë ĸυrrë ѕë мëѕυαrι!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

7Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Thu 25 Jul 2013, 15:19

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Digjem per ty!Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,

me thuaj dhe njehere te dua dhe fort me perqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemer per ty po rreh,

ky sy per ty po qan, sepse dua te te kem prane.

Nese nje dite do behem hi,

ta dish se jam djegur per ty


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

8Ata që dashurojnë heshturazi... Empty Re: Ata që dashurojnë heshturazi... prej Sat 27 Jul 2013, 13:07

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me fal qe te lendova dikur
me fal qe deshiren tende
nuk guxova ta provoj kurr
me fal qe sika me ty por sishte
fai im edhe vet e di.
a thua ku je athua ne enderr
a me sheh-a thua a te mungoj
si dikur a thua a me therret edhe ne gjum


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons