Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dëmi që shkakton seksi rastësor prej Thu 04 Jul 2013, 21:06

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@torPersonat që kryejnë marrëdhëie me partnerë rastësorë kanë më tepër gjasa që të përjetojnë depresion dhe ankth, tregoi një studim i kryer nga Universiteti i Shtetit të Kalifornisë, SHBA.

Kërkuesit intervistuan 3900 studentë, të gjithë heteroseksualë, e monitoruan lidhjen midis jetës së tyre seksuale e shëndetit mendor.
Anketimi, në të cilën morën pjesë më shumë meshkuj, tregoi se 11% e të intervistuarve që kishin pasur marrëdhënie seksuale gjatë muajit të fundit me një partner që e njihnin më pak se një javë, shfaqnin një përqindje më të lartë të problemeve si depresioni apo ankthi.
“Rezultatet sugjerojnë se midis studentëve heteroseksualë, seksi rastësor ishte një forcë negative, e cila sjell pasoja në shëndetin psikologjik. Këto rezultate janë veçanërisht të rëndësishme përballë konsiderimit të seksit si një argëtim pa pasoja, nga shumica e të rinjve”, deklaroi Melina Bersamin, një prej autoreve që realizuan këtë studim.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons