Forumi Kuq E Zi
Google mbron me fanatizëm markën e tij! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Google mbron me fanatizëm markën e tij! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Google mbron me fanatizëm markën e tij! Empty Google mbron me fanatizëm markën e tij! prej Sun 16 Jun 2013, 20:45

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Google mbron me fanatizëm markën e tij! Ogooglebar-hiqet-nga-gjuha-suedeze


Ndërmjet neologjizmave të reja që u futën në fjalët suedeze në vitin 2012, Komisioni i Gjuhës Suedeze kishte regjistruar fjalën «ogooglebar» ,e cila lexohet «ungoogleable» në listën e fjalëve të reja në Suedi. Dhe duket se fjala «ogooglebar» nuk ‘mund të gjendet fare në internet, nga motorët e kërkimeve të internetit’. Por kjo gjë nuk i pëlqeu aspak kompanisë amerikane Google.

Google kërkoi nga Komisioni që ta ndryshonte këtë përkufizim dhe të deklarojnë se kjo fjalë nuk gjendet vetëm në google dhe jo në makinat e tjera të kërkimeve në internet. Por Komisioni duket se iu dorëzua këtij presioni dhe, në vend që të ndryshonte përkufizimin, preferoi që ta heq këtë fjalë debutuese nga lista e shprehjeve me pakënaqësinë që «Google të kontrolloi gjuhën».

Komisioni i Gjuhës Suedeze mblidhet çdo vit dhe publikon në listë me 10 fjalë të reja që përdorin suedezët. Këtë gjë e bëjnë për të treguar se si gjuha suedeze po ndryshojë nga viti në vit. Por duket që Google iu ndryshojë planet këtë vit pasi kompani Google është një markë e regjistruar dhe ka autoritet të plotë në përdorimin e fjalë ‘Google’ dhe kompani e ruan me fanatizëm këtë pasi dëshiron që kur njerëzit të dëgjojnë ose përmendin një fjalë me Google t’i vij ndërmend motori i kërkimit në internet Google!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons