Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Misteri i Anijes Medan Ourang SS prej Thu 13 Jun 2013, 16:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Kur te lexoni historinë e anijes Medan Ourang SS do mendoni se, "Kjo nuk mund të jetë e vërtetë." Historia është si një nga filmat me tmerre, një histori e vjetër ne kohë qe ka ndodhur në një anije hollandeze

Transportet pas Luftës së Dytë Botërore, sekretet dhe tensionet e larta diplomatike te luftës u''shkarkuan''mbi Atlantik nga SHBA. Dhe kjo histori tmerri dhe vdekjesh është ende tronditëse dhe shokuese.

Diçka ka ndodhur atë natë në ujrat ndërkombëtare,anijes hollandeze SS Ourang Medan,e cila kish dërguar një thirrje'SOS' sinjal qe u mor nga disa anije aty pranë.

Mesazhi ishte e shkurtër, por teper i veshtire per tu lexuar. Ne mesazh thuhej konkretisht... "Të gjithë zyrtarët përfshirë kapitenin janë të vdekur shtrire ne chartroom dhe urë. Ndoshta i gjithë ekuipazhi eshte i vdekur." pastaj nje thirrje me radio, por askush nuk mund të kete dëgjuar atë Pak pas fjalët, "unë po vdes ... "

Megjithëse sinjali rrezikut ishte dërguar disa orë më parë, anija ishte i braktisur duke lundruar nëper oqean. Ata qe hipen si ekipe shpëtimtarësh ne kete anije,gjeten një heshtje te frikshëme.Mbi ure oficeret kishin vdekur si te ngrire.

Degjohej vetem zëri i radios dhe perplasja e përjetshme e valeve te oqeanit Ata qe hynë në kuvertën e ngarkesave,vunë se i gjithe ekuipazhi kish vdekuri nga shkaqe të panjohura, e me fytyra te transformuara.

Gjithkush u gjet me armët e tyre ashtu sic i kishin mbajtur kur vdekja i pllakosi ashtu ne mister. I gjithe ekuipazhi ishte perballur me nje ngjarje horror.Nga kuverta ekuipazhi kish tentuar te futej ne hambaret e ngarkeses,por ne moment kish pasur nje shperthim e me pas nje zjarr qe kish filluar te djegi anijen.

Askush nga ekipet nuk mund të përcaktonte shkakun,sepse nuk ka pasur kohë për të hetuar mbasi personeli u hodhe shpejt ne anijet e tyre,mbasi Medan Ourang SS shume shpejt u nda ne dysh dhe u fundos ne perjetesi ne fundin e oqeanit.

Ekipet e shpëtimit ne përpjekje për të marre sasine me te mjaftushme te fakteve per vdekjen dhe shkatërrimin e saj pothuaj se nuk mund te nxjerrin asgje nga ai hetim mbasi shumica e fakteve u zhduken se bashku me Medan Ourang SS.

Deri më sot,kërkimi i dokumenteve historike të Medan Ourang SS rezulton me nje NULL,mbasi asgje e arshivuar nuk i perket kesaj anijeje.

Sipas Roy Bainton , ne nje artikull tek Forte Times thote se Ekuipazhi Anijes Silver Star e cila u orvat ne shpëtimin e Medan-it, e ka cilesuar Medan Ourang SSne"Një Anije qe transportonte vdekje"


Ekzistojne disa teori per zhdukjen e anijes
E para-Anija me qe trasportonte parti malli sekret e te panjohura per disa autoritete te interesuara duhej derguar ne fund te oqeanit per te marre sekretin me vehte.Çfarë saktësisht kishte ne ngarkesë Medan Ourang?

Se dyti- Mundet qe anija mund të ketë qenë ne lundrim nën një emër të rremë dhe në fakt një një tjetër anije ishte dizajnuara për të kryer transportin e mallit sekret..!? sepse zyrtarisht asgje nuk ka ekzistuar.
Te gjitha hamendesimet ngelen ne kuadrin e pergjithshem,zhdukja misterioze e Medan Ourang SS ngelet reale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons