Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Punonjësi i bankës shtypi 11 herë numrin 2, duke kryer një derdhje pa dashje.
E kap gjumi mbi tastierë, në vendin e punës dhe kështu, në mënyrë të pavullnetshme, një punonjës banke shtypi 11 herë numrin 2, duke kryer një derdhje prej 222.22 milionë eurosh në llogarinë e klientit, që kishte të hapur në ekran. Kjo ngjarje ka ndodhur në Assia në Gjermani dhe ka dalë në dritë sepse janë përfshirë plot 3 punonjës.

Po, sepse as përgjegjësia e kontrollit të derdhjeve nuk e dalloi gabimin dhe dha "OK"-in e saj. Sikur të mos mjaftonte kaq, për të riparuar dëmin, duhet të ketë ndërhyrë edhe një punonjës i tretë, por pa ia dalë mbanë. Për këtë arsye, përgjegjësia e kontrolleve është hequr nga puna dhe tani ka lindur një çështje juridike.

Gruaja në fjalë ka dërguar në gjyq punëdhënësit e saj, që e shkarkuan dhe gjyqtarët i kanë dhënë të drejtë: heqja nga puna ishte e padrejtë. Sipas verifikimeve të bëra nga hetuesit e çështjes, përderisa ishte e impenjuar në qindra kontrolle në minutë, punonjësja nuk e kishte vënë re derdhjen e gabuar milionere, që i kishte shkuar një pensionisti, të cilit i takonin vetëm...64.20 euro.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
a sikur tisha un nvend atij pensjonisti aaaahaaha


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons