Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ashtu siç tiparet e njeriut kanë evoluuar që nga epoka e gurit ashtu ato pritet të evoluojnë edhe në të ardhmen. Por si do të jenë tiparet 100 mijë vite më pas?

Sot masa e trurit të tonë është tre herë më e madhe se e paraardhësve tanë më të hershëm. 100 vite më vonë, cfarë do të ndryshojë? Sigurisht pjesë e pandalshme e evolucionit tonë është teknologjia.Pasardhësit tanë pas 100 mijë vitesh do të kenë kokë më të madhe dhe masë të materies gri më të madhe. Tiparet e njerëzimit do të përcaktohen mjaft nga zhvillimi i teknologjisë. Dr. Alan Kwan një biologjist dhe studiues i genomeve në Universitetin e Uashingtonit thotë se njerëzit do të heqin dorë nga “forma natyrale” dhe do të përqafojnë “biologjinë njerëzore” duke përcaktuar vetë tiparet që do dëshirojnë. Përcaktimet do të jenë të karakterit estetik, por edhe praktik.

Prindërit do të mund të përcaktojnë për fëmijët e tyre ngjyrën e lëkurës, atë të syve, flokëve…Kwan parashikon që njerëzit do të kenë një hundë më të madhe për të marrë frymë më lehtë, ndërsa me hapat e teknologjisë së sotme, s’është fantazi të thuhet se pas 100 mijë vjetësh të gjithë do të kenë lente komunikimi në sy, ndërsa në pjesën e pasme të veshit të instaluar një pajisje për një dëgjim sa më të mirë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
po u frigoka njerezit nga ky shiqim i tyre

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
tfutkan frikenn me kto sy


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons