Forumi Kuq E Zi
Ndeshja Shqiperi- Norvegji: Mediat norvegjeze: Do të luajmë në një stadium komunist Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ndeshja Shqiperi- Norvegji: Mediat norvegjeze: Do të luajmë në një stadium komunist Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ndeshja Shqiperi- Norvegji: Mediat norvegjeze: Do të luajmë në një stadium komunist Qemal210

Vetëm pak ditë para ndeshjes Shqipëri–Norvegji, që mund të vendosë fatin e të dyja skuadrave në këto eliminatore, mediat norvegjeze i kushtojnë vëmendje të vecantë stadiumit “Qemal Stafa”, që në këndvështrimin e nordikëve i përket një epokë tjetër.

Në një reportazh të “aftenposten.no”, thuhet se sapo shkel në stadiumin ndërkombëtar të Shqipërisë kupton që në Europën e Zhvilluar ekzistojnë skuta që nuk kanë shumë lidhje me realitetin. “Qemal Stafa” i ndërtuar në vitin 1946 nga vullnetarë menjëherë pas revolucionit komunist, ka ndryshuar shumë pak nga ajo kohë. Dallohet qartë vendi ku qëndronin drejtuesit e komitetit qendror, në mes të tribunës kryesore, ndërsa në dhomat e zhveshjeve ku duhet të qëndrojnë futbollistët e të dyja skuadrave ekzistojnë ende dollapët me kyç. Ai vend të kujton një provincë të vogël të Norvegjisë të shumë shumë vite më parë.

Kapaciteti i “Qemal Stafës” është 16 900 persona, por ndaj Norvegjisë do të kërkojnë të hyjnë në stadium shumë më tepër. Në Shqipëri jetojnë me ëndrrën “Brazil 2014”, ndaj interesimi për këtë ndeshje është si kurrë më parë. Çmimi i biletave në tregun e zi është rreth 100 euro, e barabartë më gjysmën e rrogës mesatare mujore në Shqipëri. Atmosfera në stadiumin që mban emrin e një heroi lufte pritet të jetë nga më të zjarrtat, ose më saktë një festival folklorik shqiptar.

Tirana do të jetë e mbushur me tifozë të shumtë të futbollit, shumë prej të tyre të ardhur nga Kosova apo vise të tjera shqiptare. Pikërisht ata tifozët kuqezi do të këndojnë këngë patriotike për Shqipërinë e Madhe, edhe kjo një ëndërr ende e parealizuar sikurse kualifikimi në botëror. Shqipëria synon të fitojë, të njëjtin qëllim ka edhe Norvegjia, por suksesi i Oslos më 22 mars i ka krijuar shpresa të mëdha në Shqipërinë e vogël dhe të varfër.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons