Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ne Izrael shfaqet nje sirene prej Fri 31 May 2013, 19:36

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Banoret dhe turistet ne qytetin e Kiryat Yam jane drejtuar drejt bregut me shpresen per te pare krijesen qe shume njerez besojne qe ekziston vetem ne perralla.
Nje sirene, qe thuhet se perngjan me nje kryqezim ndermjet nje peshku dhe nje vajze te re, shfaqet vetem ne perendim. Ben disa levizje per te defryer shikuesit, dhe me pas zhduket.

Nje prej personave te pare qe pane sirenen, Shlomo Cohen, tha: "Une isha me miqte kur papritur ne pame nje vajze te shtrire ne rere ne nje menyre te cuditshme. Ne fillim mendova se ishte nje plazhiste, por kur ne iu afrouam ajo u hodh ne uje dhe u zhduk. Te gjithe mbetem te shokuar pasi pame qe ajo kishte nje bisht."
Shfaqjet e sirenes kane filluar perpara disa muajsh.
Qeveria e Kiryat Yam ka ofruar nje shperblim prej 1 milion $ per te parin personn qe do te fotografoje krijesen. Zedhenesi Natti Zilberman mendon se parate e shpenzuara per shperblimin jane te shpenzuara mire.
"Une besoj se nese eshte vertete nje sirene, atehere aq shume njerez do te vijne te na vizitojne sa do te mblidhen shume me shume para se sa 1 milion $."
Sigurisht, nese sirena nuk ekziston, ndoshta mund te jete mashtrim, nje iluzion optik apo nje perceptim jo i qarte i nje kafshe te njohur, atehere parate e shperblimit do te mbeten te paprekura, dhe gjithsesi ekonomia e vendit do te perfitoje nga fluksi i personave qe do te vershojne per te fotografuar sirenen.
Nuk eshte e qarte se cfare po shohin njerezit, megjithese fuqia e sugjestionimit dhe imagjinimit mund te jete e forte. Identifikimi i kafsheve ne uje ka qene gjithmone problematik, pasi deshmitaret shohin vetem nje pjese te vogel te krijeses.
Sirenat kane qene gjithmone nje dicka joshese. Ka patur shfaqje te ndryshme sirenash ne histori. Shumica e tyre jane mite dhe legjenda, si ato historite per gra te reja te bukura qe martoheshin me marinare, por qe me pas ata zbulonin qe ato ishin sirena.
Raportime te tjera jane me qindra vjet me pare dhe nuk ofrojne te dhena.
Nderkohe qe mashtruesit kane punuar shume per te kenaqur urine e publikut per sirena, dhe fakti qe nuk eshte gjetur asnje deri tani eshte vetem nje dicka e vogel e parendesishme.
Showman-i i madh P.T. Barnum, paraqiti nje sirene perpara nje grupi njerezish te ngelur me goje hapur ne vitet 1840. Sirena e tij e famshme nuk ishte nje sirene. Ne fakt, koka dhe kraharori i nje majmuni te vogel ishin transplantuar ne trupin dhe bishtin e nje peshku. Ishte e cuditshme dhe sigurisht si asgje tjeter qe kishin pare me pare, por shume larg nga ajo qe sugjerohej qe sirenat te ishin femra te bukura dhe gjysem te zhveshura.
Edhe plot sirena te tjer fallso u shfaqen pergjate shekujve.
Nderkohe mbetet ende per tu pare nese kjo sirene eshte e vertete apo jo.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ne Izrael shfaqet nje sirene prej Fri 19 Jul 2013, 14:18

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
se besoj pasi do jen lehbetitur se krijesat jan krijesa me tneveritshme se vampiret


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons