Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qitësi qëllon dhe…godet veten prej Wed 22 May 2013, 19:14

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Si mund të qëllojë një qitës veten e tij? Kjo është thuajse e pamundur, por kur fati të rezervon surpriza, edhe ndodh.

Një fat të tillë, (të keq sepse pësoi goditjen e plumbit të dalë nga vetë arma e tij, dhe të mirë sepse plaga e marrë nuk ishte vdekjeprurëse) pësoi një qitës amator. Në videon që qarkullon në internet, i riu, pasi merr shënjestër për disa sekonda objektivin e tij, qëllon. Objektivi ishte një pllakë metalike e vendosur në një distancë goxha të konsiderueshme.

Plumbi e godet në shenjë, rikthehet rrokishet, përplaset në shesh pak metra distanca nga qitësi dhe më pas ndalet në kokën e tij. Fatmirësisht, distanca e largët dhe dy rrokishetet ulën ndjeshëm fuqinë goditëse të predhës kalibër 50 mm e dalë nga arma dhe plaga e shkaktuar ishte më shumë një gërvishtje.

________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Qitësi qëllon dhe…godet veten prej Wed 29 May 2013, 08:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qyqa none me mir me mos u marr kur skuptojn sesa me u sakatu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons