Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Jo, kjo nuk është një mirazh… por oazi 2.000-vjeçar në Kinë që mban gjallë qytetin dhe i ka mbijetuar një gllabërimi të shkretëtirës.

Crescent Liqeni afër Dunhuang është një ‘pranverë’ në formën e një gjysmë hëne.

Oazi i rrethuar nga dunat e rërës u pakësua në mënyrë të shpejtë për shkak të shkretëtirëzimit dhe ka shpëtuar nga zhdukja pasi qeveria filloi të kujdeset për të.

Në vitin 2006, qeveria lokale ka vendosur të ndërhyjë dhe të shpëtojë këtë oazë, duke e rimbushur atë me ujë. Ajo është rritur në thellësi që atëherë, raporton Niceartlife.com.
Liqeni është 218m i gjatë nga lindja në perëndim dhe 54 milje i gjerë nga veriu në jug dhe përmban ujë të pastër të pranverës.

Tek liqeni është një faltore tradicionale dhe një rrugë e veshur me stalla suvenir. Veni është i populluar me turistë të cilët transportohen me anë të deveve nga majat e dunave përreth.

Mbijetesa e të liqenit të famshëm në mes të shkretëtirës besohet të jetë për shkak të lartësisë së tij të ulët, ndërsa pozita e saj është menduar edhe për të parandaluar tepricën e rërër nga dunat përreth të bien në të.

________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Erisa

avatar
Princeshe
Princeshe
Ja fusin kot, ne video dukej nje pyll super i madh...

http://hapesira.forumotions.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qenka nform zemre prap se prap e bukur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons