Forumi Kuq E Zi
Sa do të fitonte një nënë po të paguhej për punët e shtëpisë.... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Sa do të fitonte një nënë po të paguhej për punët e shtëpisë.... Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
A mund te paguhet mundi dhe puna e nje nene? Natyrisht qe po! Nje kompani sigurimesh amerikane, ka vendosur te perktheje ne para, te gjitha detyra ditore te nje gruaje-nene, ndersa bilanci ka qene i pabesueshem.Po, aq i pabesueshem ka qene, sa as lodhja e cdo femre tjeter qe punon 8 ore ne punen me te suksesshme (si e vetmja gje qe ka per te bere), nuk e justifikon dot “shumen” qe ajo “merr” ne shumellojshmerine e puneve te saj si nene. Po te ishte per anen monetare, pikerisht shtepiaket, do te kishin qene femrat me ne karriere qe ekzistojne ne bote, perfshire ketu thelbesisht faktin qe detyrat e tyre te marra ne analize, mirepaguhen.Le te shohim me poshte te gjitha kategorite dhe pagat hipotetike:


1-Gatim - rreth 14 orë në javë × 52 javë në vit × 9,03 dollarë në orë = $ 6,570.20 në vit.


2-Drejtim automjeti - 9 orë në javë për fëmijët qe duhen percjelle per në shkollë, aktivitetet jashtëshkollore apo pazar × 13,85 dollarë për orë = $ 6,481.80 në vit.

3- Ndihmojne fëmijët me lexim - 10 orë në javë × 40 javë në vit për të shqyrtuar dhe korrigjuar mesimet × 18,23 dollarë për orë = $ 7,290 në vit.

4- Kujdes per femijet ne te gjitha aspektet 40 orë në javë × 52 javë në vit × 9,65 dollarë në orë = $ 20,072 një vit.

5- Në rolin e infermieres - 2 orë në javë × 12 javë në vit × 18,25 dollarë për orë = 438 $ në vit.

6- Puna shtepie - 10 orë në javë × 52 javë në vit × 9,88 dollarë në orë = $ 5,135 në vit.

7- Organizime festash - 8 orë në javë × 8 javëve në vit × 20,60 dollarë një orë = Ora $ 1,318.4.

8-Organizimi i aktiviteteve verore - 40 orë në javë × 12 javë në vit × 16,05 dollarë për orë = $ 7,704 në vit.

9- Këshilla stilistike - orë e gjysmë në javë × 52 javë në vit × 11,70 dollarë një orë = Ora 304,2 $.

10- Kujdes per kopshtin dhe gjithcka estetike ne shtepi - 1 orë në javë × 52 javë në vit × 11,38 dollarë një orë = Ora 591,5 $.

11- Ngritja shtëpi / dekoratë - 5 orë në javë × 8 javë në vit × 21,38 dollarë për orë = 855 $ në vit.

12- Kontroll per fëmijë - 5 orë në javë × 8 javëve në vit × 21,2 dollarë një orë = 848 $ në vit

Pra a ja vlen te punosh si nene dhe te paguhesh? PO!!! Paga vjetore e nënës në vitin 2013 arriti në 59.862 $, nga 60 182 $ në vitin 2012 dhe ishte 61.436 $ në vitin 2011.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ouuuuuuuuuuuuuu jo keq madje shum mir


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons