Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ligjet më të çuditshme të botës prej Mon 13 May 2013, 19:24

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Të gjithë ata që kanë vendosur që pushimet e verës t’i kalojnë jashtë vendit, është mirë që t’i hedhin një sy disa nga ligjeve më të çuditshme anë e mbanë botës sepse mund të gjobiten thjesht se pështyjnë apo përtypin çamçakëz.

Të ushqesh pëllumbat (Sheshi i Shën Markut, Venecia)

Mund të gjobitesh nëse i jep për të ngrënë pëllumbave në shesh. Autoritetet kanë vendosur një ligj të tillë për të ulur numrin e shpendëve që dëmtojnë strukturat historike të qytetit italian.

Të ngelesh pa naftë apo benzinë (Gjermani)

Është e paligjshme të ngelesh në mes të rrugëve gjermane për shkak se të ka mbaruar nafta. Gjithmonë duhet të jesh i kujdesshëm për nivelin e saj në serbator.

Të ngasësh makinën me shapka (Spanjë)

Nuk këshillohet kurrë që të drejtosh automjetin me shapka dhe nëse diçka të tillë e bën në Spanjë, shoqërohesh në polici.

Të urinosh në det (Portugali)

Ligji ndalon rreptësisht urinimin në det në mënyrë që të ruhet pastërtia e ujit, por se si policia verifikon që ke shkelur ligjin, nuk dihet ende.

Të pështysh (Spanjë)

Nuk është e hijshme të pështysh në rrugë dhe në qytetin e Barcelonës për këtë gjë merr një gjobë të mirë.

Të veshësh taka të larta (Greqi)

Qytete historike si Akropoli nuk lejojnë veshjen e takave të larta pasi ato mund të dëmtojnë monumentet antike.

Të ngasësh makinën me dritat fikur (Danimarkë)

Gjobitesh nëse i jep makinës me drita fikur jo vetëm gjatë natës, por edhe në një ditë plot diell në Kopenhagen.

Të përtypësh çamçakëz

Quhet shkelje ligji të përtypësh çamçakëz në Singapor.

Të shkelësh mbi kartëmonedhën

Nëse do të shkelësh mbi kartëmonedhën që përmban portretin e mbretit, dënohesh me burg në Tajlandë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ligjet më të çuditshme të botës prej Fri 17 May 2013, 08:15

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Të pështysh (Spanjë)

Nuk është e hijshme të pështysh në rrugë dhe në qytetin e Barcelonës për këtë gjë merr një gjobë të mirë.
do isht mir te isht te ne ni gjo e till se tneverisin prz


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons