Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sasi shumë të mëdha peshku kanë mundur të peshkojnë peshkatarët grekë në Mesdheun Verior, gjë që nuk kishte ndodhur këtu e 30 vjet!
Sipas peshkatarëve të Greqisë veriore dhe jo vetëm, peshimet e tyre në hapësirat detare të Mesdheut, të ashtuquajtura Thermaiko dhe Thrakiko, muajt e fundit kanë qenë shumë të mëdha. Madje në këto hapësira thuajse janë grumbulluar të gjitha anijet e peshkimit tët vendit, pasi sasitë e peshkut të grumbulluar aty janë shumë mëdha.
Në llojet e peshqve veçojnë açugati dhe sardelja.
“Papritur që nga 16 marsi, Mesdheu Verior u mbush plotë me peshq. Nuk u besonim syve kur filluam të peshkonim sasi kaq të mëdha sardeleje. Ishin kope të tëra, me miliona e miliona peshq që erdhën Mesdheu dhe Sporades. Kryesisht këto kope diktohen në Thermaiko nga Fanari i Posidonës deri në Thrakiko”, deklaroi për gazetën “Ethnos” kryetari i shoqatës së peshkatarëve të Selanikut dhe sekretari i përgjithshëm i Unionit të Peshkatarëve të Mesëm të Greqisë, Dhimitris Pagonis.
Sipas disa statistikave të bëra publike nga ky union, sasitë e peshkut në Mesdheun Veriorë janë rritur 70% deri në 80% gjë që nuk kishte ndodhur këtu e 30 vjet.

“Është shenjë e mirë për një vend të mbushet plotë me peshq. Bekim nga Zoti”, shprehen peshkatarët më të vjetër grekë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
po shenj e mir se rraca e bushtrave dmth grekt do zhduken


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons