Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Më shumë se 78 mijë “tokësorë” dëshirojnë të bëhen “marsianë”. Ky është numri i personave që kanë aplikuar në një projekt të një organizate jofitim-prurëse, që synon të ngrejë koloninë e parë njerëzore në Planetin e Kuq në vitin 2023.

Projekti i organizatës holandeze “Mars One”, synon të përzgjedhë personat “më të shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht”, që do të ndërmarrin udhëtimin vetëm vajtje.

Organizata pret që deri në mbylljen e fushatës së ndërmarrë, më 31 gusht të këtij viti, numri i aplikimeve të shkojë në 500 mijë.

Për të qenë sa më transparentë, përzgjedhja e kandidatëve do të kryehet sipas modelit të spektakleve televizive konkuruese dhe do të transmetohet në ekran. Fituesit do të trajnohen për 8 vjet me radhë përpara se të nisën në udhëtimin vetëm vajtje drejt Planetit të Kuq.


Themeluesi i “Mars One”, Bas Lansdorp thotë se nisma rezultoi të jetë puna më e kërkuar në histori nga njerëzit. Në asnjë pozicion tjetër nuk ka patur kaq shumë aplikime.

Jeta e përditëshme në Mars do të kërkojë përfshirjen në ndërtimin e banesave dhe punës kërkimore atje, në kushtet kur temperatura është rreth 50 gradë nën zero.

Mosha e aplikuesve duhet të jetë mbi 18 vjec dhe ata që janë regjistruar deri më tani në konkurim, variojnë nga 18 deri në 60 vjeç. “Dua të jem një kërkues dhe një pioner në bërjen e historisë”, shkruan një 21-vjeçar amerikan në aplikimin e tij.

Kandidatët janë nga 120 vende të ndryshme të botës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
kta qeka budalla si mor jetohet nmars sjon nrregull jo kan shkallu skan faj e mosha bo tveten kur rritesh shkallon


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons