Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ndarja është përjetim i dhimbshëm për të dy partnerët, por studimet kanë treguar se meshkujt, në dallim nga femrat, pas ndarjes janë më të prirur për vetëvrasje, alkoolizim, shtim në peshë dhe për probleme mendore.
Identitetin e vet meshkujt e lidhin me partneren dhe familjen, ku përshtatja me mënyrën e re të jetës për ta është më e vështirë sesa për femrat. Ndarja te meshkujt ka efekt të njëjtë me vdekjen, apo me pushimin nga puna, thonë psikologët, prandaj procesi i rehabilitimit është më i gjatë.
Egoja është tregues i rolit tonë në shoqëri, por shpesh ajo paraqet probleme në lidhje me mërzinë dhe ndarjen. Edhe meshkujt e martuar, si edhe gratë, shpesh ekzistencën e tyre e lidhin me martesën dhe me familjen, prandaj ndarjen e përjetojnë si dështim personal.
Atyre u duket sikur e kanë humbur “unin” e tyre, të cilin deri vonë e lidhnin me familjen dhe me partneren, prandaj egoja shkakton zemërim, ankth, dëshpërim dhe depresion.
Disa meshkuj largohen nga realiteti duke punuar, disa në alkool, derisa të tjerët fillojnë që të dalin me femra. Një sjellje e tillë është e rrezikshme, meqë ka efekt të shkurtër pozitiv, kurse efekti afatgjatë është krejtësisht negativ.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Erisa

avatar
Princeshe
Princeshe
Sa gjynah te shkrete...

http://hapesira.forumotions.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
:P


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aaahahhaahhaahahahhaah sa kam qesh aahahaaaah e fort


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons