Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në një kohë kur e gjithë bota dhe aq më shumë vendet e Ballkanit, e kanë përqendruar vëmendjen e tyre në depozitat e hidrokarbureve në thellësi të Egjeut dhe Jonit, amerikanët surporizojnë!
Ndërkohë lajmi që befasoi si Europën po ashtu dhe Rusinë, është se amerikanët kanë blerë një sipërfaqe prej 1800 km katrorë në Rumani!
Deri këtu çdo gjë duket normale, por ajo që befasoi si Rusët po ashtu dhe Europianët është se në këtë territor të blerë nga kompania amerikane Chevron, fshihet një lloj gazi shumë i rëndësishëm dhe me një vlerë shumë të madhe.
Shërbimi i Kujdesit të Ambientit të Rumanisë njoftoi se i ka lëshuar leje për kërkime kompanisë amerikanë Chevron për gaz shist argjilor.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministria e Mjedisit të Rumanisë, e cila ka lëshuar dhe një licencë specifike për kërkimet të këtij lloj në këtë sipërfaqe që i përket zonës së qytetit “Kostinestit” dhe “Vama Veche”.
Ndërkohë, siç raportohet agjencia e lajmeve Sofia “Novinite”, teknikë e fracturing hidraulike është një çështje shumë e “mprehtë” për shumë vende, përfshirë dhe SHBA-të, ndërsa të vende të tjerët kërkimet ndalohen rreptësishtë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
lesht e marikes kan me marr masanej se jon fuqqi dashkan botten kta


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons