Forumi Kuq E Zi
I linduri me gjysmën e zemrës fiton betejën për jetën  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
I linduri me gjysmën e zemrës fiton betejën për jetën  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Erisa

Erisa
Princeshe
Princeshe


Një foshnje i lindur me vetëm gjysmën e zemrës funksionale pritet që të ketë një jetë normale, pasi ndonëse me probabilitetin kundër, kaloi me sukses dy ndërhyrje kirurgjikale tepër të vështira në zemër.
Sipas mjekëve, kur ai u shoqërua në spital nëntë ditë pas lindjes për probleme në frymëmarrje, Ryan Black kishte në rastin më të mirë vetëm 25% mundësi për të mbijetuar.
Doktorët zbuluan se i porsalinduri ishte prekur nga sindroma hipoplastike, një gjendje mjekësore që evidentohet në një në 5 mijë fëmijë dhe do të thotë se pjesa e majtë e zemrës nuk është zhvilluar në barkun e nënës, duke lënë vetëm gjysmën tjetër në funksionim të plotë.
I diagnostikuar me këtë sindromë të vështirë, Ryan iu nënshtrua dy operacioneve brenda dy ditëve në muajin shkurt dhe pasi i mbijetoi ndërhyrjes, në javët që pasuan ai nisi të bënte një rikuperim të pabesueshëm edhe për vetë mjekët.
Nëntë muaj më pas, Ryan, fëmija i dytë i një çifti britanikësh, është rikuperuar tërësisht, me pjesën e majtë të zemrës që është rikthyer në parametrat e zakonshëm dhe pritet që të mos ketë më probleme për jetesën e tij normale në të ardhmen.

http://hapesira.forumotions.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ka pa zoti nga njeraa annn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons