Forumi Kuq E Zi
SHBA-të akuzojnë qeverinë e ushtrinë kineze për spiunazh kibernetik Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
SHBA-të akuzojnë qeverinë e ushtrinë kineze për spiunazh kibernetik Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kinë- Qeveria e Kinës dhe ushtria e saj kanë në shënjestër kompjuterët e qeverisë amerikane si pjesë e një fushate të spiunazhit kibernetik, thotë një raport i SHBA-ve, i cituar nga BBC-ja.

“Depërtimet ishin të përqendruar në mbledhjen e inteligjencës në sektorë diplomatikë amerikanë, ekonomikë dhe të mbrojtjes të cilat mund t’i japin përfitimve vetë programit të mbrojtjes në Kinë”,- thotë raporti.

Kjo është hera e parë që raporti vjetor i Pentagonit ka lidhur drejtpërdrejt sulme të tilla me qeverinë e Pekinit.

Kina e quajti raportin “të pabazë”, duke thënë se ai “përfaqëson mosbesimin e SHBA-ve”.

Një raport nga agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua citoi Kolonel Wang Xinjun, duke e përshkruar raportin si “të papërgjegjshme dhe të dëmshëm për besimin reciprok midis dy vendeve”.

Sakaq raporti i Pentagonit kritikoi gjithashtu një “mungesë të transparencës” në programin ushtarak të Kinës. Raporti gjithashtu analizon përparimin e Kinës për modernizimin e ushtrisë së saj dhe thotë se një “mungesë e transparencës” në lidhje me aftësitë e saj ushtarake ka rritur tensionet rajonale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ehhhh kina me shban jan rival tmdhenj 1 shak tdun ehehe shihet punna


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons