Forumi Kuq E Zi
NASA jep alarmin për Turqinë! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
NASA jep alarmin për Turqinë! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1NASA jep alarmin për Turqinë! Empty NASA jep alarmin për Turqinë! prej Mon 06 May 2013, 19:18

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në një studimin e saj, të publikuar në revistën shkencore të Unionin të Gjeofizikës Amerikane, “Water Resources Research”, raporton se…
Keq menaxhimi i ujit në Lindjen e Mesme, rritja e tepër e kërkimit të ujit në burimet nëntokësore, si dhe thatësira e viti 2007, kanë shkaktuar mungesën e ujit të barazvlefshme me sasinë e ujit të Detit të Vdekur.
Shkencëtarët e NASA-s, theksojnë se depozitat e ujit gjatë luginës së lumenjve Tigri dhe Eufrat në Turqi, Siri, Irak dhe Iran, janë zvogëluar në 144 milionë kilometër kub.
Hulumtimi i cili shqyrton të dhënat e shtatë vjetëve duke filluar që në vitin 2003, gjeti se 60% e kësaj humbje të madhe vjen nga pompimi i ujërave nëntokësore, si dhe 1/5 për pasoj të reduktimit të rënies së dëborës dhe pjesa tjetër nga thatësira.

NASA jep alarmin për Turqinë! Truqia10


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2NASA jep alarmin për Turqinë! Empty Re: NASA jep alarmin për Turqinë! prej Fri 10 May 2013, 10:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
alarme krejt rreziqe ma u bo kjo punn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons