Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pse puthemi në buzë? (video) prej Sun 05 May 2013, 20:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Puthemi në buzë, qoftë se ndjehemi mirë për këtë, qoftë se duam të ndihemi mirë me atë!
Në kohët tona, puthja simbolizon dashurinë, respektin, pasionin, ndihemi këndshëm, besojmë etj. Një njeri mesatar (thonë hulumtuesit) do të kaloj 20160 minuta të jetës së tij, duke puthur dikë/sa.
Por, pse arritëm të puthemi?
Është ngaqë dimë se një puthje apasionante na bënë të “shkrijmë” 2-3 kalroi?
Ndoshta kur puthemi bie kolisteroli i keq dhe ulet stresi?
Si filloi njeriu të shpreh dashurinë e tij, interesin apo ndjeshmërinë me këtë mënyrë?
Siç dhe do e shikoni në videon në vijim, të cilën alb-observer.com jua paraqet e para, psikologët pretendojnë se procedura e puthjes, filloi nga procedura më praktike dhe natyrale. Siç ashtu siç zogjtë ushqejnë të vegjlit e tyre, duke përtypur fillimisht ushqimin vetë ata dhe ua lëshojnë në gojë, disi kështu filluan dhe shumë gjitar të tjerë, siç “nënat” e llojit tonë, të cilat fillimisht ua përtypnin ushqimin fëmijëve dhe pastaj i ushqenin ata. Jo si sot, që kanë dalë blender dhe ushqim i gatshëm për fëmijë…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Pse puthemi në buzë? (video) prej Sat 11 May 2013, 05:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aaahahaaahaahhaahaaah sa mir na msojn kto forumet mor amann aaahhaha


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons