Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dikur ishte një nga plazhet më të bukura, por tani është kthyer në një nga fenomenet më të frikshme. Bëhet fjalë për një dunë gjigande rëre të ngitur në bregdetin francez, e cila çdo ditë po grallabëron dhjetra metra tokë dhe ndërtesa.

Pamjet që shihni janë marrë nga La Teste de Buch, rreth 60 km në jug-perëndim të Bordo-së, dhe shihet se si brenda disa vitesh është krijura një mal gjigand prej rëre. Sipas “Daily Mail” ai është rreth 3 km e gjatë, 500 metra i gjerë dhe 100 metra e lartë.

Studiuesit vendas shprehen se si pasojë e erërave të fuqishme të Atlantikut rëra ngrihet nga bregu i detit dhe shkon drejt zonave të banuara dhe deri më tani janë depozittuar rreth 60 milionë metra kub rërë.

Fenomeni ka filluar të shqetësojë banorët, por edhe autoritetet, kjo sepse duna përparon çdo vit me rreth 5 metra drejt banesave. Deri më tani ky mal gjigand rëre ka mbuluar dhjetra shtëpi, rrugë dhe pemë, ndërsa nën kërcënim janë dhe ndërtesat e tjera.

________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehh mir qe jemi ktu me tvertyet jemi vend i varfer po amo natyra spo tallet me ne


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons