Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tuneli më i vjetër në botë prej Thu 02 May 2013, 22:06

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Arkeologët kanë zbuluar një tunel hekurudhor 220-vjeçar që mendohet të jetë më i vjetri në botë. Tuneli historik Fritchley në Derbyshire, mund të jetë ndërtuar në 1793, dy vjet më herët se tuneli që mbante rekordin e mëparshëm.

Zbulimi u bë pasi u krijua lidhja me një tunel hekurudhorë, tashmë të shpërbërë, i cili shfrytëzohej nga industrialistët për të transportuar gëlqerorët në një fabrikë hekuri. Tuneli kishte humbur përgjithmonë pasi pronari i mëparshëm i tokës e kishte mbyllur kalimin në vitin 1977 për të ndërtuar një kopësht shkëmbor.________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Tuneli më i vjetër në botë prej Sat 11 May 2013, 05:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa gjigand qenka


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons