Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Krijesa u zbulua në një varr në rajonin Lachoul të Egjiptit nga Profesor Victor Lübeck i Universitetis të Pensilvanisë …
Profesori amerikan, tha se krijesa e mistershme u zbulua në një piramidë të vogël të Faraonit, Senusret B.
“Mumia i ngjan një qenie jashtëtokësore dhe daton më shumë se dy mijë vjet më parë, ngjan më shumë me një antropoid. Ka kokë të madhe, sy të mëdhenj dhe një trup të vogël dhe të hollë”, deklaroi zëdhënësi i muzeut të Egjiptit.
Profesor Victor Lubeck, beson se relika u balsamos me kujdes dhe u vendos në piramidë, gjë kjo që vërteton se i vdekuri kishte kaluar nga të gjitha ritualet dhe proceduar përkatëse që aplikohen në raste të tilla në Egjipt. “Trupi i të vdekurit u varros me një respekt të madh dhe kujdes, si dhe shoqërohet nga një sërë sendesh të çuditshme. Ka mbishkrime funerali që tregojnë se ai ishte një këshilltar i Faraonit dhe solli Oirounet, që do të thotë “Aster” ose se erdhi nga yjet”, deklaroi profesori.
Madje, përreth tij u gjendën sende të cilat arkeologët nuk mund ti shpjegonin!/