Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një gabim fatal, i kishte kushtuar komunitetit shkencorë mundësinë të zbulonte se…
në hënë ka ujë.
Gushtin e vitit 1976, Luna 24 u ulë në hënë dhe u kthye në tokë me kampion shkëmborë të marrë aty, por që brenda tyre ishin diktuar gjurmë uji.
Bëhej fjalë për 300 kg, kampionë shkëmborë të marrë në Hënë. Në pjesën më të madhe të tyre, u zbuluan gjurmë uji, por shkencëtarët e NASA-s, kishin konsideruar atëherë, se bëhej fjalë për një substancë infektuese të marrë në Tokë. Kjo pasi pluhuri i marrë në hënë ishte futur në kuti dhe se ato nuk ishin mbyllur mirë.
Ky është përfundimi i studimit të profesorit të astrofizikës, në universitetin e Kolumbisë, Arlene Krotos, cili hetoi hollësisht historikun e studimit shkencorë përkatësisht me ekzistencën e ujit në hënë.
Profesori kishte zbuluar se Rusët kishin zbuluar ujë në hënë kur kishin arritur aty më 1976-ën.
Luna 24, kishte gërmuar dy metra thellë nën sipërfaqen e hënës, kështu shkencëtarët e USSR, pas një studimi të hollësishëm kishin publikuar raportin e tyre përfundimtarë në revistën Geokhimiia më 1978. Por, kolegët e tyre amerikanë, gjykuan se ishte thjeshtë ishte një infektim nga mos mbyllja e rregullt e kutive dhe kurrë nuk u morën më me të.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e tasahi e kto mooo ndoshta e bejn x inat te amerikanve


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons