Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Hopi, janë një fis vendas të Amerikës dhe jetojnë kryesisht në Arizonën Verilindore.
Kjo zonë është e rrethuar nga rajoni i Navajo. Disa Hopi jetojnë në një zonë të ngjashme dhe lumit Kolorado.
Hopi besojnë se një mësues i madh shpirtërorë “Vëllai i Madh”, ose “Vëllai i Bardhë i Vërtet”, do të vij si “Dielli kur Lind” dhe të bashkojë dy pjesët e botës që ishin ndarë në të shkuarën e largët. Vëllai i Madh, do të vij pas dy luftërave të mëdha për të përuruar epokën e ardhshme: Ditën e Pastrimit.
Por, profecia më e rëndësishme, e njohur si Shenja e Nëntë dhe e Fundit, fliste për diçka e cila do të shënonte dhe do të sinjalizonte jo vetëm racën e Hopi, por të gjithë njerëzimin!
Raca Hopi, kanë një traditë të gjatë e cila duke kaluar nën mitet e shumtë, profecitë dhe arshivat historike, i përcjellin ato në brezat e argoshëm. Një histori e tillë, është deh “Blue Star”, ylli blu për të cilin besojnë se kur ky yll të shfaqet, ka ardhur ora për një periudhë Pastrimi, e cila do të fillojë para 2012-ës.
Do të zgjasë shtatë (7) vjet dhe se kjo do të jetë shenja e nëntë dhe e fundit.
Kështu, dimë tashmë se kometa Homes 17P ka një trajektore rreth Diellit shtatë vitet e fundit. Mos kemi të bëjmë me një koincidencë apo me realizimin e profecisë të Hopi dhe të Nostradamusit.
Nga ana e astrologjie kjo periudhë ka filluar në tetorin e viti 2007 dhe do të zgjasë deri në tetorin e 2014-ës.
Për më shumë detaje ndiqni videon në vijim:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
a sa kom qeshhh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons