Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Një mjek që ngjall të vdekurit! prej Tue 23 Apr 2013, 21:41

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ekziston në Amerikë një mjek, i cili ka një “specifik” shumë të rrallë, e cila nuk mëshohet askund dhe as njihet zyrtarisht, por është shumë[ e dobishme dhe rezultateve!
Bëhet fjalë për Dr. Sam Parnia, i cili është specialistë në ngjalljen e të vdekurve!
Me pak fjalë, nëse vdisni, atëherë ai është mjeku më i përshtatshëm për rastin tuaj. Parnia është nga Anglia, ai drejton një pavijon specifik të reaminacionit në New York. Veçantia e kësaj njësie është se atje brenda janë rikthyer në jetë pacient të cilët ishin të vdekur për disa orë!
Kujdesi i përkushtuar i tij është shembullor. Metoda që përdor bazohet në perceptimin se spitalet më të shumta, dorëzohen shumë shpejtë dhe mbështeten në teknika të vjetra dhe pa rezultat. Në njësinë e Sam Parnia, mjekët përdorin dhe “shfrytëzojnë” çdo mundësi, metodë dhe teknologji mjekësore, për rezultat të ringjallin të vdekur, zemrat e të cilëve kanë ndalur së funksionuari. Ndërsa vet Sam, pretendon se nëse të gjithë mjekët ndjekin metodat dhe teknikat t tij, vetëm në Amerikë do të shpëtonin më shumë se 40.000 jetë njerëzish në vit.
Dhe vërtet, sipas statistikave zyrtare, të gjithë ata që kanë pësuar atak kardiak dhe janë transferuar në spitalin në fjalë, ku Pan Parnia bënë mrekullira. Metodat e tij kanë rezultat 33% mundësi që pacienti të jetojë, ndërsa në të gjithë spitalet e tjera kjo përqindje arrin në 16%!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Një mjek që ngjall të vdekurit! prej Sat 11 May 2013, 05:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
pallavra ska mundsi kjo smund tjet e vertettt


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons