Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pisha e mrekullisë, i mbijeton tre cunameve prej Mon 22 Apr 2013, 18:43

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ajo është pagëzuar si ‘pisha e mrekullive’. Pema e lartë rreth 27 metra, në fakt është i vetmi ekzemplarë i një pylli rreth 70 mijë ha që ka arritur të mbijetojë nga cunami i tmerrshëm që goditi Japoninë në 2011, një katastrofë e rëndë natyrore në të cilën humbën jetën rreth 19 mijë persona.

Pema e pishës i kishte mbijetuar edhe dy katastrofave të mëparshme, cunamit të 1896 dhe 1933, përveç këtij të fundit, por është tharë para gjashtë muajsh për shkak të ndryshimeve të ambjentit të zonës. Kështu, pasi pema është rrëzuar ajo është vendosur aty ku ka jetuar për rreth 173 vjet, duke u bërë një monument simbol i shpresës për të gjithë viktimat e katastrofave natyrore.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hallall ksaj po qe i them pish


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons