Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashi. Nuk i pëlqen dhe aq shumë telefoni, kurse mesazhet janë te
shkurtra. Nuk është se nuk te do, por nuk e ka zakon. Ne qoftë se i
dergon një mesazh ne mëngjes, prit te përgjigjet pas shumë ore. Mos kini
shprese se do t' i ruaj mesazhet tuaja, do t' i lexoje dhe do t' i
fshije.

Demi. Gjeja e pare qe do të beje ne mëngjes është te te
marrë ne telefon, sepse ka nevojë te siguroje për dashurinë e tij.
Pergjigjet ne mesazhe me shaka te vogla. Mos u shqeteso! Nuk do të te
fshije lehtë nga kujtesa e tij.

Binjaket. Deri sa te te dërgoje
një mesazh i cili është i gjatë, do ta shkruaje dhe do ta fshije shumë
here deri sa te jetë i shkelqyer. Flet shumë ne telefon, por do rrjedhje
te gjerave. Kujdesu të mos mërzitet! Prefero te mos e shqetsonni

Dashi.
Nuk i pëlqen dhe aq shumë telefoni, kurse mesazhet janë te shkurtra.
Nuk është se nuk te do, por nuk e ka zakon. Ne qoftë se i dergon një
mesazh ne mëngjes, prit te përgjigjet pas shumë ore. Mos kini shprese se
do t' i ruaj mesazhet tuaja, do t' i lexoje dhe do t' i fshije.

Demi.
Gjeja e pare qe do të beje ne mëngjes është te te marrë ne telefon,
sepse ka nevojë te siguroje për dashurinë e tij. Pergjigjet ne mesazhe
me shaka te vogla. Mos u shqeteso! Nuk do të te fshije lehtë nga kujtesa
e tij.

Binjaket. Deri sa te te dërgoje një mesazh i cili është i
gjatë, do ta shkruaje dhe do ta fshije shumë here deri sa te jetë i
shkelqyer. Flet shumë ne telefon, por do rrjedhje te gjerave. Kujdesu të
mos mërzitet! Preferon me tepër kontaktin se sa të flasë ne telefon.

Gaforrja.
Ai ak shumë ankth aq sa nuk e imagjinoni, megjithëse dergon shumë
mesazhe sidomos për tu siguruar. Por me shumë deshiron te te shohe nga
afër, te të flasë dhe te te preke. Do t' i mbaje mesazhet tuaja, sepse i
pëlqen te jetoje me kujtime. Është besnik.

Luani. Nuk do ta
mbyll telefonin deri sa te sigurohet se gjithçka është e qartë mes jush.
I pëlqen te udheheq biseden, ndaj dhe duhet të jeni degjuese e mirë dhe
të mos kini frikë për asgjë. Mesazhet e tij janë te qarta dhe permbajne
këshilla. Mesazhet tuaja do t i mbaje për te biseduar me vonë.

Virgjeresha.
Këta janë llafazanet me te medhenj te zoodiakut. Nuk ka asnjë problem
për ata te zgjidhin problemet botërore ne telefon. Mund te flasin me ore
te tera megjithëse me mesazhet nuk janë dhe aq te mirë. Mesazhet tuaja
do t i fshijnë.

Peshorja. I pëlqen të flasë ne telefon, te marrë
mesazhe, por është dembel për te shkruajtur. Përmbajtja e telefonit
është gati e mbushur. I pëlqejnë shumë dhe është i aftë t i shkruaje ne
një ditar. Edhe pse ka frymezim sepse ka besim te vetja e tij, i merr
nga diku tjetër dhe t i dergon.

Akrepi. Nuk ka diçka te erret ne
mesazhet e tij. Është tip i pasigurtë megjithëse nuk e tregon. Nuk i
pëlqen të flasë shumë ne telefon. Bisedon për gjërat shumë te
rëndësishme dhe e mbyll. Me lehtë do të të flasë ne telefon se sa do të
dërgoje mesazhe.

Shigjetari. Më fal, por pasioni yt është një
llafazan i vërtetë. I pëlqen të flasë dhe te luaj nga telefoni. shkruan
shumë mesazhe. Por frymezimin me të madh e ka kur flet. Ne qoftë se i
shkruan se është princi yt, do të te përgjigjet menjehere se je
shtojzovallja e tij.
Bricjapi. Nuk ia con mirë as me telefonatat as me mesazhet. Nuk do të
shkruaj diçka qe nuk e beson, sepse është i vërtetë dhe nuk i pëlqejnë
genjeshtrat. Do te hape bisede ne telefon vetëm ne qoftë se ka ndonjë
gjë për te sqaruar.

Ujori. Mesazhet e tij te matura janë pak te
paqarta. Ne telefon është pak me i mirë. Kur te sigurohet se e ke
kuptuar atë qe do të thotë, atëherë do ta mbyll telefonin. Por ne qoftë
se esnte ne humor te mirë mund te flisni me ore te tera ne telefon.

Peshqit.
I pëlqen shumë te marrë nëpër goje ne telefon, si dhe te dërgoje dhe te
marrë shumë mesazhe. Ne qoftë se papritur do të kujtohet se ka lënë ne
mes një pune, mund ta mbyll telefonin papritur. Është shumë sentimental,
por mundohet te te mesoje të flasësh drejt.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons