Forumi Kuq E Zi
Google feston matematicienin Leonhard Euler Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Google feston matematicienin Leonhard Euler Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Google feston matematicienin Leonhard Euler Empty Google feston matematicienin Leonhard Euler prej Mon 15 Apr 2013, 18:55

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Google feston matematicienin Leonhard Euler 946ab1d9be184f27bfafbab
Google përmes vizatimeve të tij në faqen kryesore kujton personazhe dhe ngjarje pak të njohura ose gabimisht të quajtura të vogla. Njësoj si në rastin e matematicienit dhe fizikantit zviceran Leonhard Euler.

Bëhet fjalë për matematicienin më të madh të Iluminizmit dhe logoja e Google, e transformuar sot për 306 vjetorin e lindjes, është një shenjë kujtimi për kontributet e tij të panumërta për shkencën, mes të cilëve "lidhja e Eulero" për rrethin e krijuar brenda një trekëndëshi dhe "formulën e Eulerit".


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons