Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbulohet dhe analizohet nje skelet "Alieni" nga ufologu Steven Greer

Një film dokumentar i ardhshëm premton për të treguar një të dyshuar si "Alien", i cili u gjet disa vjet më parë në shkretëtirën Atacama, në Kili, që është disa centimetra (15) në gjatësi nga koka deri te këmbët.Dokumentari, i quajtur Sirius, gjithashtu na lejon që të mesojme se sa me lehtësi, në sajë të formave në dispozicion të teknologjisë dhe të energjisë alternative, jashtëtokësorët kanë qenë në gjendje të kalojnë distanca kozmike te pamundshëm në mes të botës së tyre dhe tokës tonë.

Nëse e gjithë kjo ishte e vërtetë, me siguri do të jetë e mundur për t'iu përgjigjur pyetjes me te vjetër,nëse njerëzit janë të vetëm në Univers apo jo.

Prapa dokumentarit Sirius qendron shkencëtari Steven Greer. Ai ka ndjekur në mënyrë aktive rrugë të ndryshme për të zbuluar informacionie nga qeveria amerikane në lidhje me realitetin alien (informacion që autoritetet kanë tentuar ta mbulojne gjithmonë,duke pretenduar se ata nuk ekzistojnë fare). Sirius përfshin pamje te subjektit të supozuar grafikisht,i klasifikuar si humanoid "i panjohur," falë sekuencave te ADN-së.

Imazhet me rrezet X-ray paraqesin (më poshtë) nje krijesë te vogël dhe studimet jane destinuara të zbulojne strukturën e tij të brendshme.Filmi është përpjekja e fundit e Greer të hedhë dritë per të zbuluar dyshimet që i përkasin vizitorëve nga planete të tjera dhe qe u drejtuan për në Tokë. Në vitin 1993, shkencëtari ka shpalosur 'The Disclosure Project', me qëllim që ti rrëfej qeverisë për ekzistencën e UFO-t dhe ExtraTerrestet, si dhe informacion në lidhje me metodat e avancuara të energjisë shtytëse.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Mister ne Meksike ku nje televizion zbulon te dhena tronditese per pranine e nje qenieje jashtetokesore ne vitin 2007.

Pamjet filmike tregojne qarte pranine e nje qenieje te panjohur me koke te madhe qe eshte gjetur nga fshatar i quajtur Marao Lopez. Pas testeve te kryera nga shkencetaret, eshte dale ne perfundimin se ne siperfaqen e Tokes nuk ekzistojne qenie te tilla, ndersa e dhena me tronditese eshte ajo e vdekjes se fshatarit pas nje zjarri misterioz qe perfshiu makinen e tij.

Shkencetaret meksikane shprehen se ndodhen perpara nje enigme te madhe, pasi skeleti ka nje forme te cuditshme dhe dhembet nuk kane rrenje. Alieni ka disa tipare te ngjashme me qeniet njerezore por ajo qe te ben me shume pershtypje jane permasat e medha te kokes ku pjesa e pasme eshte me e zhvilluar.
Persa i perket, Marao Lopez, eksperti amerikan i UFO-ve, Joshua P. Warren thote se flaket qe dogjen makinen ishin shume me te nxehta se ato qe njohim ne aktualisht. Pista e pare qe duhet ndjekur ne kete rast eshte ajo e hakmarrjes se mundshme te prinderve te alientit te vogel te gjetur nga fshatari. Ne kete zone jane raportuar shpesh here vizita te cuditshme nga qielli, madje ne fushat me grure jane identifikuar edhe rrathe te cuditshem ne te shkuaren. Kete ngjarje e ka trajtuar edhe gazeta gjermane “Bild”.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons