Forumi Kuq E Zi
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! (foto) Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! (foto) Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në parkun Chestnut Ridge, në pyjet New York-ut, ndodh një nga dukurit më të rralla dhe të çuditshme natyrale!
Nën ujëvarën e bukur, me ujin e kullua dhe të pastër, ekziston një flakë e cila nuk fiket kurrë!
Kështu, ishte e logjikshme që shkencëtarët të merreshin me dukurinë shkaqet e kësaj flake që nuk shuhet kurrë.

Pra, pse ajo nuk fiket?
Pas një sërë studimesh të hollësishme shkencëtarët të befasuar zbuluan se pikërisht nën ujëvarë, nëpërmjet të çarave të shkëmbit del gaz i cili rrjedh prej andej, edhe pse një sasi avullon, pjesa tjetër furnizon këtë flakë shekullore e cila mahnit me miliona njerëz që e vizitojnë atë.
Padyshim është vendi i vetëm në botë ku mund të shikoni flakë nën ujë nga 5-8 cm që nuk shuhet kurrë!/


Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! (foto) Uji-210
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! (foto) Uji-310
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! (foto) Uji-410


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
sa pamje e bukur me tvertet shum pamje e bukur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons