Forumi Kuq E Zi
Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një projeksion alarmant ka vënë në lëvizje SHBA-të, pasi disa nga vendet më të famshme në Amerikë mund të shkatërrohen. Sipas parashikimeve të disa shencëtarëve efektet e ngrohjes globale do të vërtetojnë pamjet që shikoni më poshtë. Nickolay Lamm ka ilustruar disa pamje tronditëse ku tegojnë se Monumenti i Uashingtonit,Statuja e Lirisë etj do të jenë të zhytura në ujë pas disa shekujsh. Sipas Panelit Ndërqeveritar të Ndryshimeve Klimatike,detet do të rriten me një mesatare prej 6,6 metra deri në vitin 2100. Pastaj përgjatë shekujve që vijnë,temperaturat do të rriten dhe fletët e akullit do të shkrihen dhe në këtë mënyrë oqeanet mund të rriten me 20 apo deri në 30 metra. Ndaj dhe në raportin që këta studiues kanë publikuar kanë si përqëllim që të ndërgjegjësojë publikun duke i bërë të kuptojnë që ngrohjë globale është një kërcënim për njerëzimin në të ardhmen.


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 7410


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 4410
Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 5310


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 3510


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 11811Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 21510


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 10310Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 11910


Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 8210
Shkencëtarët: Amerika do të shkatërrohet (Foto) 9210


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ehhh i erdh rradha boll banni qef


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
e gjen nje zgjidhje amerikani


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons